Anna Madejska

Anna Madejska

Pomysłodawczyni projektu / Kuratorka / Producentka

Animatorka kultury i kuratorka. Absolwentka filologii polskiej oraz kulturoznawstwa Europy Środkowo-Wschodniej. W ramach The Node Center for Curatorial Studies in Berlin ukończyła kursy „Zarządzanie galerią sztuki” oraz „Uruchomienie niezależnej przestrzeni artystycznej”. Od 2014 kuratorka Żywej Galerii prezentującej twórczość młodych i wschodzących artystów. Założycielka niestacjonarnej galerii sztuki – Galerii Uległej, w ramach której działa jako niezależna kuratorka.

Inicjatorka i producentka projektów kulturalnych, artystycznych i społecznych.
Organizatorka i współorganizatorka wydarzeń m.in. Stalowa Art Weekend, Otwarta Ząbkowska, „Uwaga: Okupacja” Film Festival & Education.

Z powodzeniem odnajdująca się w różnych środowiskach, łącząc przy tym świat biznesu i sztuki. Jej dwie największe pasje to właśnie sztuka oraz natura.

Inne wybrane projekty Anny Madejskiej:

Carlos Granda

Carlos Granda

Dyrektor Kreatywny

Granda zajmuje się projektowaniem zawodowo, odkąd ukończył wydział komunikacji wizualnej oraz historii sztuki na uniwersytecie w Nowym Yorku w 1998 r.

W ciągu 25 lat współpracował z dużą liczbą korporacji, organizacji non-profit oraz fundacji, pomagając im zaistnieć w świecie on-line. Jego specjalnością jest tworzenie logo, kreowanie marki (branding), przygotowywanie projektów do wydruku i projektowanie stron internetowych w oparciu o WordPress.

Granda jest także biegły w marketingu z użyciem mediów społecznościowych, takich jak Facebook i Instagram.

ŻYWA GALERIA STALOWA 52

Facebook Zywa Galeria Stalowa52

Od 2014 roku do teraz (Inicjatorka, Kuratorka i Producentka wystaw) galeria prezentuje twórczość młodych i wschodzących artystów. Od początku działania galerii odbyło się prawie 60 wystaw indywidualnych i grupowych a także wiele wydarzeń towarzyszących takich jak: koncerty, performance, inne działania artystyczne.

GALERIA ULEGŁA

www.galeriaulegla.pl

Od 2013 do teraz (Założycielka, Producentka, Kuratorka wystaw i projektów kulturalnych) niestacjonarna galeria sztuki angażująca różnego rodzaju przestrzenie do działań, podczas których wyselekcjonowani artyści prezentują

swoją twórczość. Działa jako katalizator współpracy pomiędzy artystami, publicznością i kolekcjonerami.

STALOWA ART WEEKEND

www.stalowaartweekend.pl

(Inicjatorka i Producentka ) wydarzenie skoncentrowane wokół sztuki, którego ideą była promocja sztuki oraz lokalnego fenomenu “zagłębia” artystyczno- kulturalnego jakim jest ulica Stalowa na Warszawskiej Pradze.

W programie znalazło się 55 punktów, w tym 11 wystaw sztuki współczesnej.

OTWARTA ZĄBKOWSKA

Facebook Otwarta Zabkowska

2017-2019 (Organizatorka i Producentka wydarzeń) Festiwal społeczno-kulturalny. W latach 2017- 2018 współtworzenie programu. W roku 2019 organizacja, komunikacja z partnerami projektu: Urzędem m.st. Warszawy, sponsorami, organizacjami pozarządowymi.