Wystawa czynna

pt. 16.10 – pt. 30.10 godz. 16.00- 20.00

(soboty i niedziele zamknięte)

Otwarcie pt. 16.10 godz. 16.00-20.00

koncert na gongi Piotra Dąbrowskiego przeniesiony na inny termin, szczegóły wkrótce

Wernisaż wystawy na Facebooku

Stacja Muranów, ul. Andersa 13 mapa

Natalia Faron
Natalia Komorowska
Krzysztof Marchlak
Marcel Marcin Marczuk
Justyna Orłowska
Katarzyna Rumińska
Maria Samczuk
Beata Tarnowska

Artyści biorący udział w wystawie prezentują swoje prace na dwutygodniowej wystawie w przestrzeni wystawienniczej Stacji Muranów oraz na stronie internetowej shareartnotvirus.com/art-spa/ Wystawa internetowa rozbudowana została o multimedialną część, w ramach której przedstawione są historie w formie nagrań dźwiękowych. Nagrania te rzucają światło na to, jak powstawały prace i proces twórczy z perspektywy korzyści, jakie ze sobą niesie.

Wystawa „Art Spa – sztuka jako antidotum” skupia się na niezliczonych terapeutycznych właściwościach sztuki: zarówno dla samych artystów jak i jej odbiorców.

Antidotum na obecny kryzys jest postrzeganie sztuki jako pozytywnego katalizatora w uzdrawianiu jednostek, społeczeństwa i środowiska. Artyści występują tutaj w roli mentorów posiadających moc zaklinania rzeczywistości, transformowania emocji oraz umiejętność szukania równowagi poprzez twórcze działania.

W Art as Therapy Alain de Botton wyjaśnia, że ​​sztuka „jest medium terapeutycznym, które jednocześnie może pełnić rolę przewodnika, wskazywać kierunki, dodawać otuchy, pocieszać i pomagać w stawaniu się lepszą wersją siebie”. Autor nawołuje do stosowanie „nowej metody interpretacji sztuki: sztuki jako formy terapii.” W rozwijającej się dziedzinie neurobiologii wielokrotnie dowodzono, że sztuka poprawia funkcje poznawcze, sensoryczne, motoryczne i immunologiczne, a także zwiększa samoocenę.

Pośród wielu korzyści jakie niesie ze sobą tworzenie i obcowanie ze sztuką szczególnie ważna teraz jest redukcja stresu.

art-spa-katalog-web

Wydarzenia towarzyszące wystawie:
👉 16.10 godz. 19.00 koncert na gongi Piotra Dąbrowskiego
👉 29.10 godz. 9.00 Jam ruchowy Powitańce ~ nonsens dens ~
👉 29.10 godz. 19.00 “Malarstwo intuicyjne jako metoda arteterapii” – Artur Słowik

Pomysłodawczyni projektu i Kuratorka wystawy: Anna Madejska

Aby zobaczyć listę prac wraz z cenami kliknij tutaj.

NASI PARTNERZY

Projekt dofinansowany z funduszy m.st. Warszawy w ramach programu Mobilni w Kulturze.