Dziel się sztuką, nie wirusem

Share art not virus to akcja zachęcająca odbiorców kultury do wspieranie artystów i artystek poprzez udostępnianie ich sztuki w mediach społecznościowych. Jednym z narzędzi kampanii jest hasztag #shareartnotvirus, wokół którego budowana jest międzynarodowa społeczność artystów, artystek i miłośników sztuki.

To, jak bardzo potrzebni są nam artyści i artystki, możemy odczuć właśnie teraz. Jeśli myślisz inaczej, spróbuj spędzić czas bez muzyki, książek, poezji, filmów czy sztuki wizualnej.

DOŁĄCZ DO NASZEGO WYZWANIA I ZOSTAŃ WIRTUALNYM MECENASEM SZTUKI

Udostępnianie i lajkowanie to też pomoc!

Udostępnione zdjęcie powinno być dobrej jakości i oznaczone hasztagiem #shareartnotvirus

Hasztagu możesz używać zarówno na Facebooku, jak i Instagramie. 

Nie zapomnij opisać zdjęcia szczegółowymi informacjami: imieniem i nazwiskiem, techniką wykonania, rozmiarem, lokalizacją oraz linkiem do strony www/FB/IG etc.

Na przykład: Pablo Picasso, 300 cm x 200 cm, olej na płótnie, Madryt, Hiszpania, www.pablopicasso.com

Szukamy: zdjęć, prac malarskich, murali, rzeźb, instalacji, projektów graficznych, plakatów, kolaży, fotografii, ilustracji i innych. Hasztagiem możesz też oznaczać inne media cyfrowe, takie jak video i sound art. Poinformuj nas o tym, czy to Ty jesteś autorem pracy czy jest to artysta, którego znasz i lubisz. 
Zgłaszając zdjęcia swoich prac, wyrażasz jednocześnie zgodę na ich używanie w celach promocyjnych.

Zapraszamy do śledzenia naszej akcji:
Facebook: galeriaulegla
Instagram: shareartnotvirus

Jak jeszcze możesz pomóc?

Wesprzyj swoją lokalną społeczność artystów oraz inwestuj w sztukę. Rynek sztuki nie jest bardzo zależny od globalnej sytuacji ekonomicznej. Inwestowanie w sztukę jest jedną z lepszych form inwestycji nawet w czasie kryzysu. Nie stać Cię na duży wydatek? Skontaktuj się z lokalnymi artystami, nie wszystkie ich prace muszą być drogie – możesz spytać o mniejszy format lub print. Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami.

Jeśli masz inny pomysł lub możliwość wsparcia artystów, napisz do nas.

Wyślij email na adres [email protected]