“Zadźwięczę wdzięcznie kawałkami metalu jakimi są gongi. One dzięki swym właściwościom odkrywanym za każdym razem jakby na nowo poprowadzą mnie do krainy dźwięku – ukrytych melodii w szumie, dudnieniach różnicowych, piskach i mrukach. Stworzymy razem sonosferę współbrzmiącą z Nami obecnymi i artefaktami, i przestrzenią w której być może posmakujemy wspólnie siebie – zrealizowany mit o jednym Ja.”

Piotr Dąbrowski – perkusjonista, plastyk, piszący. ur. 1976 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jest przede wszystkim praktykiem dźwiękowym, podążającym drogą własnego wyczucia i zdobytego doświadczenia, nie wyrzekającym się jednak tego, że inspiracje pochodzą zewsząd. Praktyka muzyczna staje się dla niego praktyką duchową – życiową – Drogą Dźwięku, scalającą zasadą funkcjonowania ze sobą i Światem. Jest uczniem nieżyjącego już perkusjonisty Davida Saucedo Valle, oraz perkusisty Piotra “Ciemnego” Ciemniewskiego. Członek Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i Związku Polskich Artystów Plastyków Sztuka Użytkowa.

Wernisaż wystawy odbędzie się 16.10 o godz. 19.00 w Stacji Muranów przy ulicy Andersa 13 w Warszawie. Wystawa potrwa do 30.10, poniedziałek-piątek 16.00-20.00.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *