Po rygorystycznym i żmudnym procesie selekcji prawie tysiąca wniosków, interdyscyplinarny projekt Art-Spa Sztuka jako antidotum otrzymał dofinansowanie z funduszy m.st. Warszawy w ramach programu Mobilni w Kulturze. Na projekt składają się wystawa stała, w internecie oraz wydarzenia towarzyszące.

Wystawa poświęcona będzie terapeutycznej wartości sztuki zarówno dla artystów, jak i dla publiczności. Odbędzie się w październiku w Warszawie w przestrzeni Stacji Muranów przy ulicy Andersa 13. Będzie można ją oglądać od 16.10 do 30.10 (poniedziałek-piątek 16.00-20.00). 

Wystawa internetowa rozbudowana zostanie o multimedialną część, w ramach której przedstawione zostaną historie w formie nagrań dźwiękowych. Nagrania te rzucą światło na to, jak powstawały prace i proces twórczy z perspektywy korzyści, jakie ze sobą niesie.

Projekt  jest kontynuacją kampanii “Share art not virus”, która nieprzerwanie trwa od marca 2020. Kampania umożliwia odbiorcom kultury wspieranie artystów i artystek poprzez udostępnianie ich sztuki w mediach społecznościowych. Jednym z narzędzi kampanii jest hasztag #shareartnotvirus, wokół którego budowane jest międzynarodowa społeczność artystów, artystek i miłośników sztuki. Instagramowe konto Share Art Not Virus zgromadziło już ponad 1000 obrazów oznaczonych hasztagiem #shareartnotvirus

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *